Алгоритм щодо попередження булінгу

Дата: 12 жовтня 2023 о 22:14

АЛГОРИТМ  ЩОДО  ПОПЕРЕДЖЕННЯ  БУЛІНГУ

Ознайомлення учасників освітнього  процесу з нормативно- правовою базою та регулюючими документами щодо превенції проблеми насилля в освітньому середовищі.

Проведення зустрічей, круглих столів, семінарів, тренінгів із залученням  представників  правоохоронних органів, служб соціального захисту, медичних установ та інших зацікавлених організацій.

Організація консультацій соціального педагога, психолога із запобіганню насильству.

Створення інформаційних куточків для учнів із переліком організацій, до яких можна звернутися у ситуації насилля та правопорушень.

Ознайомлення учителів і дітей з інформацією про прояви насильства та його наслідки.

Батьківські збори – це форма організації спільної діяльності батьків, учителів, практичного психолога та соціального педагога, яка передбачає їх спілкування з метою обговорення актуальних питань  навчання і виховання, ухвалення рішень.

Консультації – форма роботи з батьками, яка передбачає надання фахівцями соціально-психологічної служби допомоги батькам із різних проблем родинного виховання.

Педагогічний консиліум – форма спілкування учнів, учителів, фахівців соціально-психологічної служби навчального закладу та батьків, метою якої є цілісне, різнобічне вивчення особистості учня, вироблення єдиної педагогічної позиції; визначення головних напрямів удосконалення виховного процесу зусиллями вчителів, батьків, самого учня; тренінги спілкування, методики оволодіння аутотренінгом.

Для успішного попередження та протидії насильству психологу та соціальному педагогу необхідно проводити заняття з навчання навичок ефективного спілкування та мирного розв’язання конфліктів.