Правила поведінки учнів в Малоключівській гімназії

Дата: 5 січня о 18:55, Оновлено 5 січня о 18:56

ПОВЕДІНКИ УЧНІВ В МАЛОКЛЮЧІВСЬКІЙ ГІМНАЗІЇ

І. Загальні правила

1.1. Учні приходять у гімназію за 15 хвилин до початку занять за розкладом.

1.2. Учні гімназії вітаються з працівниками гімназії, батьками та черговими учнями.

1.3. Приходити до гімназії необхідно в чистому, випрасуваному одязі ділового стилю, відповідному взутті, з охайною зачіскою.

1.4. Відвідування навчальних занять  у верхньому одязі не дозволяється.

1.5. Учням категорично заборонено приносити до гімназії речі, що не використовуються у освітньому процесі.

1.6Користування мобільними телефонами під час проведення уроків суворо забороняється. Телефон повинен бути вимкнений або у беззвучному режимі. При неодноразовому порушенні цієї вимоги телефон забирається і передається батькам учня у той же день.

1.7. Пропуски учнем навчальних занять з поважної причини підтверджуються необхідними документами (медична довідка, записка від батьків). Категорично заборонено самовільно пропускати навчальні заняття.

1.8. Усі учні зобов'язані берегти майно гімназії, зелені насадження на території, бережливо поводитися зі своїми речами та речами інших учасників освітнього процесу. У разі знаходження загублених речей, необхідно повідомити членів адміністрації або класного керівника.

1.9Учні зобов'язані дбайливо ставитися до роботи технічного персоналу гімназії, зберігати чистоту й порядок у туалетах, коридорах, виконувати санітарно-гігієнічні правила.

1.10 У разі навмисного пошкодження майна гімназії батьки учня зобов'язані відшкодувати матеріальні збитки в установленому порядку.

1.11. Суворо забороняється тютюнопаління в гімназії, на території а також поза її межами під час освітнього  процесу.

1.12. Неухильно дотримуватися норм техніки безпеки, толерантної та ненасильницької поведінки, спілкування та взаємодії на принципах взаємоповаги.

ІІ. Поведінка учнів на уроках

2.1. Перед дзвоником учень гімназії займає своє місце в класі, готує необхідні для уроку речі.

2.2. Запізнення учнів на заняття фіксуються у журналі щоденного контролю та у щоденнику учня.

2.3. Під час уроку учні зустрічають стоячи вчителя, членів адміністрації, гостей.

2.4. За кожним учнем класу на заняттях закріплюється постійне робоче місце. Учень має право пересідати на інше тільки з дозволу вчителя.

2.5. Під час уроку учневі необхідно дотримуватися дисципліни й порядку, залишати своє робоче місце чистим.

2.6. Після закінчення занять учні встають після слів учителя «Урок закінчено». Виходити з класу слід спокійно, тільки з дозволу вчителя.

2.7. На уроки фізичної культури учні приходять у спортивній формі, спортивному взутті відповідно до сезону.

2.8. Підручники учнів мають бути охайно обгорнуті. У них не можна загинати сторінки, робити підкреслення, виривати сторінки та ін. Псування, втрата підручника відшкодовується згідно з нормативними документами.

2.9. Зошити учні ведуть чисто, охайно, у відповідності з вимогами орфографічного режиму, підписи мають відповідати встановленим зразкам.

2.10. Кожен учень 3-9-го класів має щоденник єдиного зразка, в якому охайно ведуться відповідні записи.

2.11. У разі порушення дисципліни учнем гімназії класний керівник інформує його батьків, за необхідності запрошує їх до навчального закладу.

2.12. У разі захворювання учень звертається до медичної сестри, за показниками отримує звільнення від занять, інформує про це класного керівника.

2.13. Спілкування зі старшими, однолітками має бути виваженим, привітним і доброзичливим. Учень не повинен допускати принизливі й образливі вислови, вживати ненормовану лексику та ін.

2.14. Після уроків учні у супроводі вчителя виходять спокійно.

2.15. Після закінчення занять та позаурочних заходів учні не мають права знаходитись у приміщенні гімназії без нагляду педагогічних працівників.

ІІІ. Поведінка учнів під час перерв

3.1. Учням забороняється бігати коридорами, штовхати одне одного, створювати конфліктні ситуації, використовувати непристойні вирази і жести.

3.2. Заборонено під час руху коридорами вживати їжу, напої, штовхатися, розмахувати руками, галасувати.

ІV. Поведінка учнів поза гімназією

4.1. Учень Малоключівської гімназії зобов'язаний бути ввічливим, коректним і доброзичливим, проявляти витримку й розуміння у стосунках.

4.2. Бути уважним до дорослих, маленьких дітей і літніх людей.

4.3. Дотримуватися правил дорожнього руху та поведінки в  громадських місцях, побуті.

4.4. Дбайливо ставитися до природи, історичних пам’яток, власного здоров’я та здоров’я оточуючих.

4.5Учень гімназії повинен дотримуватися мовного етикету, не дозволяти нецензурних висловлювань.

V. Вимоги до зовнішнього вигляду учнів

Демократичний підхід до зовнішнього вигляду гімназиста передбачає відсутність форми єдиного зразка, що дозволяє учневі реалізувати свою індивідуальність і неповторність. Учень гімназії повинен мати відповідний (діловий) зовнішній вигляд.

5.1. Учні не повинні носити яскраві аксесуари та дорогі прикраси, які заважають їм та відволікають увагу на уроці.

5.2. Під час перебування в гімназії дівчатам категорично заборонено довге, розпущене волосся та зловживання декоративною косметикою.

VI. Прикінцеві положення

6. Дані Правила  є обов'язковими для виконання всіма учнями Малоключівської гімназії.